Дженоа се върна към победите срещу Специя и Гълъбинов (видео)

Отборът на Дженоа спечели домакинството си на Специя с 2:0 в първия мач от 33-ия кръг на Серия “А”. Така “грифоните” прекратиха серията си от четири мача без победа. Българският национал Андрей Гълъбинов влезе в игра за гостите в 85-ата минута.

В 28-ата минута Горан Пандев се разписа, но попадението му беше отменено заради фал в атака на Матия Дестро. Все пак домакините стигнаха до редовен гол в 62-ата минута, когато Иван Проведел изби шут на Давиде Дзапакоста, но Джанлука Скамака беше на подходящото място, за да открие резултата с добавката си. Другото попадение в мача беше дело на резервата Елдор Шомуродов в 86-ата минута, когато беше точен с прекрасен техничен удар. По този начин Дженоа събра 36 точки и заема 13-ата позиция в класирането, където Специя е на 15-ото място с 33 спечелени пункта.