Удинезе и Болоня отново не се победиха, Антов остана на пейката (видео)

Удинезе и Болоня записаха трето поредно равенство помежду си, след като завършиха 1:1 в двубой от 35-ия кръг на Серия "А". Родриго де Паул откри резултата в 23-тата минута, а Рикардо Орсолини изравни от дузпа осем минути преди края. За съжаление, българският национал Валентин Антов във втори пореден мач остана на пейката и не бе използван от Синиша Михайлович.

Родриго де Паул откри резултата в 23-тата минута, след като се пребори за топката, слаломира между бранителите на Болоня и с техничен удар с външната част на ходилото прати топката в далечния ъгъл. В добавеното време на първата част Родриго Паласио имаше страхотен шанс да изравни резултата. Де Паул изгуби топката, което даде шанс на Сориано да подхване контраатака за гостите. Халфът напредна и стреля, но Мусо изби. Паласио опита добавка, но отново стражът на Удинезе бе на висота.

Синиша Михайлович направи три смени накуп в 61-вата минута, но те не бяха на играчи в защитната линия. Бароу, Олсен и Схаутен отстъпиха местата си на Сансоне, Орсолини и Сванберг. Именно Рикардо Орсолини изравни резултата в 82-рата минута, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Мусо срещу Паласио. Стражът на Удинезе бе близо до това да изкупи грешката си и да спаси дузпата, но все пак ударът бе достатъчно силен и топката се озова във вратата му.

Болоня потърси обрата, но Мусо изби удар на Сванберг.

Така двата отбора разделиха точките и останаха съседи в класирането с еднакъв актив.