Неостаряващият Паласио изригна с исторически хеттрик за Болоня, Антов не игра (видео)

Отборите на Болоня и Фиорентина завършиха наравно 3:3 в голово шоу на "Ренато Дал'Ара" в мач от 34-ия кръг на Серия "А". 39-годишният нападател на домакините Родриго Паласио стана най-възрастният играч с хеттрик в Калчото с трите си гола в този двубой, а съотборникът му Емануел Винято също показа блестяща игра, отчитайки се с три асистенции. Българският национал Валентин Антов остана резерва за тима, като Синиша Михайлович реши да използва само две от разрешените пет смени.

В 22-ата минута Душан Влахович откри резултата за гостите с точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка на Адама Сумаоро. В 31-ата минута обаче Паласио се възползва от чудесна асистенция на Винято за първия си гол в срещата. В 64-ата Джакомо Бонавентура засече центриране на Лоренцо Венути, с което върна преднината на тима от Флоренция. В 71-ата Винято центрира, а Паласио с глава отбеляза второто си попадение за деня. Само две минути по-късно Влахович засече с глава центриране от корнер, с което "виолетовите" за трети път поведоха в мача. Паласио обаче отново се превърна в герой за "рособлу", след като в 84-ата минута оформи своя хеттрик, за да подобри постижението на Силвио Пиола от 1950 година. Тогава легендата на Лацио вкара три попадения в един мач на 37 години и 51 дни, а днес аржентинецът го направи на 39 години и 86 дни.

Така Болоня е 12-и в класирането с актив от 39 точки, а Фиорентина е 14-и с 35 спечелени пункта.