Бивш левскар донесе важна победа на Динамо (видео)

Бившият халф на Левски Жоаозиньо вкара единствения гол за Динамо (Москва) при победата с 1:0 като гост на Уфа. Бразилецът се разписа от дузпа в 79-ата минута и донесе втора поредна победа на московчани, които заемат 6-о място в класирането.

С трите точки днес Динамо изпревари в подреждането Уфа, Арсенал (Тула) и Спартак (Москва). В последния кръг динамовци ще посрещнат вече изпадналия Оренбург, а Уфа ще завърши сезона с гостуване в Тула.
Жоаозиньо игра много силно и беше в основата на всички добри атаки на гостите. След него в пас в 10-ата минута Кирил Панченко можеше да открие резултата, но ударът му с глава излезе в аут. Уфа отговори с далечен изстрел на Остон Урунов, но и той не намери очертанията на вратата.

В 27-ата минута стражът на Динамо Антон Шунин излезе извън наказателното си поле и пресече дълъг пас към Ловро Бизяк, а в 33-ата се справин с коварен удар на Оливие Тил. Малко след това Панченко отново пропусна от добра позиция.

След почивката Силвестър Игбун създаде доста проблеми на бившия си тим, а и Николай Комличенко се активизира. В 78-ата минута Жоаозиньо центрира от корнер, а Александър Сухов докосна топката с ръка и реферът Павел Кукуян даде дузпа, която Жоаозиньо превърна в гол.
В добавеното време гостите имаха шанс да направят победата си по-убедителна, но Алексей Черно спаси удар от упор на резервата Игор Школик.