Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Фарфан се завърна след 1 година извън терените и спаси Локо М (видео)

35-годишният Жеферсон Фарфан направи блестящо завръщане с екипа на Локомотив (Москва). Той пропусна целия сезон до момента заради тежка контузия, но влезе като резерва в домакинството на Уфа и отбеляза изравнителното попадение за "железничарите". Мачът завърши 1:1 и по този начин московчани рискуват да изпуснат директната квота за Шампионската лига.

След трите поредни равенства (срещу Криля Советов, Сочи и Спартак М - б.а.) Локомотив се нуждаеше от задължителна победа, за да не позволи на ЦСКА (Москва) и Краснодар да го притиснат в спора за второто място. Уфа пък се стремеше към трите точки, за да запази шансове да си класира за Лига Европа.

Преди началото на двубоя звездата на Локо Алексей Миранчук получи наградата за най-добър футболист в Премиер лигата за месец юни. След подновяването на сезона руският национал вкара всички 5 гола за тима си.
В началните минути домакините получиха няколко възможности да притеснят съперника от статични положения, но последвалите центрирания не бяха опасни за вратаря на Уфа Александър Беленов. Неговият колега Антон Коченков се намеси сигурно след плътен шут на Остон Урунов в средата на полувремето, а след това гостите отново се прибраха в половината си и изчакваха точния момент да изненадат защитата на Локо.
В 32-ата минута силен изстрел на Гжегож Криховяк затрудни Беленов, но опитният страж изби. "Железничарите" доминираха, но грешка на централния защитник Мурило доведе до дузпа в полза на Уфа. Бразилецът фаулира Артьом Голубьов, а Даниил Фомин прати Коченков в обратния ъгъл и реализира 6-ия си гол за сезона.
На почивката старши треньорът на Локомотив Марко Николич извади виновника за дузпата Мурило и Антон Миранчук, а вместо тях пусна Рифат Жемалетдинов и Дмитрий Рибчинский. Домакините заиграха на по-висока скорост, но трудно стигаха до голови ситуации. Беленов отново показа класа след силен удар на Криховяк, а малко по-късно направи впечатляващо спасяване при изстрел с глава на резервата Рибчинский.
В 70-ата минута Фарфан смени Едер и присъствието му на трена веднага се усети. В 79-ата минута Жоао Марио центрира, а Ведран Чорлука уцели гредата. Натискът на "железничарите" обаче даде резултат малко след това, когато Жоао Марио намери Фарфан и перуанецът технично преодоля Беленов.
Локомотив не беше далеч от пълния обрат, но трябваше да се примири с равенството, след което аванс от 5 точки пред ЦСКА, но и мач повече от "армейците". В следващия кръг двата тима излизат един срещу друг в дерби, което може да реши спора за втората позиция.