Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Оренбург изненада Динамо в Москва (видео)

Изпадналият Оренбург се наложи с 1:0 при визитата си на Динамо (Москва) в последния кръг от сезона в Русия. Джоел Фамейе в 29-ата минута донесе изненадващия успех на гостите, а динамовци могат да съжаляват за многото си пропуски през целия мач.

Динамо изпраща успешен сезон. В края му отборът записа добри резултати и се класира на 6-ото място, даващо право на участие в Лига Европа. Днес в състава на "бяло-сините" отново личаха имената на доста младоци, а единствените чужденци сред титулярите бяха германецът Максимилиан Филип и украинецът Иван Ордец.

Оренбург нямаше как да мръдне от последното място, но старши треньорът Константин Парамонов заложи на титулярите с надеждата отборът му да се раздели достойно с РПЛ.
Динамовци взеха инициативата и сътвориха 3-4 добри атаки. Гостите обаче отбиха първоначалния натиск на съперника и издебнаха момента, в който да нанесат своя удар. В 29-ата минута Андрей Малих центрира от десния фланг и Фамейе с плонж насочи топката в далечния ъгъл на вратата  - 0:1.
Второто полувреме по нищо не се отличаваше. Динамо владееше топката и атакуваше, а играчите на Оренбург чистеха топката колкото се може по-далеч от вратата си. Стражът на гостите Андрей Климович направи впечатляващи спасявания и буквално отчая нападателите на столичани.
В крайна сметка Динамо загуби, но постигна целта си да се класира за евротурнирите. Оренбург пък ще чака развитие по темата с евентуалното разширяване на Премиер лигата до 18 отбора.