Две дузпи зарадваха Динамо М (видео)

Динамо (Москва) сложи край на негативната си серия с домакински успех срещу Криля Советов - 2:0. Максимилиан Филип и Николай Комличенко вкараха головете от дузпи още до почивката. Поражениет сериозно усложни ситуацията в класирането за гостите от Самара, които са сред фаворитите за изпадане.

Динамовци нямаха победа след подновяването на сезона, но са с мач по-малко от конкурентите си заради отложения двубой с Краснодар и това ги оставя в битката за 6-ото място, което може да им осигури квота за Лига Европа. Криля Советов пък остана на предпоследната 15-а позиция и трудно ще се спаси от изпадане. В последните два кръга самарци ще домакинстват на Краснодар и Сочи, но ще зависят и от резултатите на другите тимове на дъното.
Динамо стартира по-силно и закономерно поведе след четвърт час игра. Попадението вкара Макс Филип от дузпа, отсъдена за самия него. Германецът излезе очи в очи срещу Евгений Фролов, който го повали, но реферът Сергей Карасьов си замълча. Намесата на ВАР обаче за взимането на правилното решение и домакините получиха наказателен удар, който Филип реализира.

В 23-ата минута Динамо получи втора дузпа. Този път Максимилиан Филип центрира от фаул в наказателното поле, където Максим Карпов задържа Владимир Риков. Зад топката застана Комличенко, който се разписа за 2:0. В края на полувремето Кирил Панченко отправи опасен изстрел, отразен от Фролов.
В началото на втората част Антон Шунин направи важно спасяване след удар на Деян Радонич, но Криля Советов много рядко достигаше до такива възможности. Динамо разиграваше спокойно, осланяйки се на солидния си аванс. В 61-ата минута Панченко напредна през центъра, но прати топката в аут.

В оставащите минути не се случи нищо интересно с изключение на червения картон на Заурбек Плиев. Защитникът на домакините беше изгонен за удар в лицето на Денис Попович.