Динамо (М) удари Краснодар и класира Локо (М) за групите на ШЛ (видео)

В отложен мач от 23-ия кръг на РПЛ Динамо (Москва) победи с 2:0 като гост Краснодар и се утвърди на 6-ото място в класирането. "Биковете" пък загубиха шансове да изместят Локомотив (Москва) от втората позиция и това означава, че "железничарите" ще играят директно в групите на Шампионската лига. Краснодар пък ще се опита да задържи преднината си от 2 точки пред ЦСКА (Москва) и да финишира трети.

Ключовият момент в днешния мач беше червеният картон на вратаря на домакините Матвей Сафонов още в 17-ата минута. Той напусна наказателното си поле, за да изчисти топката, но закъсня и фаулира Вячеслав Грульов, а реферът Михаил Вилков не се поколеба да го изгони.
С човек по-малко за Краснодар стана много трудно, въпреки че преди това футболистите на Сегей Матвеев имаха надмощие. В 26-ата минута Грульов стреля силно, топката леко се отклони от крака на Егор Сорокин и заблуди резервния страж Денис Адамов.

"Биковете" се постараха да стигнат поне до равенството и имаха няколко възможности да изравнят, но не се възползваха от тях. В добавеното време Жоаозиньо подпечата трите точки за Динамо с красив гол срещу бившия си отбор.

Московчани събраха 41 точки и със сигурност ще завършат на 6-о място в класирането, а то ще им осигури участие в Лига Европа, ако шампионът Зенит спечели и Купата на Русия.
В последния кръг Динамо ще посрещне Оренбург, а Краснодар ще е домакин на Химки.