Арсенал на Георги Костадинов финишира осми в Русия (видео)

Отборите на Уфа и Арсенал (Тула) завършиха 0:0 в последения кръг на руското първенство. Този резултат беше достатъчен на гостите да завършат на осмо място в крайното класиране, изпреврвайки днешния си съперник заради по-добрите показатели в преките им двубои.

Преди този мач двата тима имаха по 38 точки, но по-голямата интрига беше не кой ще се пребори за 8-ото място, а дали таранът на "артилеристите" Евгений Луценко ще успее да грабне голмайсторския приз. Луценко изоставаше с два гола от Артьом Дзюба и един от Сердар Азмун, но звездите на Зенит бяха на пейката в двубоя срещу Ростов.

Георги Костадинов, който не игра при победата над Урал заради контузия, днес беше в групата, но остана сред резервите.
Първото полувреме беше равностойно и без почти никакви опасни ситуации пред двете врати. Футболистите на Арсенал търсеха с дълги подавания и центрирания Луценко, но той не успяваше да се отскубне от централните защитници на домакините.
В началото на втората част Вячеслав Кротов прати топката във вратата на Михаил Левашов, но попадението му беше отменено заради засада.
До края най-доброто положение се откри пред Сергей Ткачов, но халфът на Арсенал шутира високо над вратата.