Уест Хам изскочи трети, Анди Каръл блести (видео)

Лондонският Уест Хам Юнайтед се изкачи на третото място в класирането на английската Висша лига след категоричен успех с 3:1 над друг тим в добра форма от началото на сезона Суонзи. Възпитаниците на Сам Алърдайс осъществиха пълен обрат в двубоя, за да стигнат до трета поредна победа, която ги утвърди в челото на класирането. В герой за "чуковете" се превърна Андрю Каръл, който имаше дейно участие и за трите попадения на своя тим. Той отбеляза два гола за домакините, за да стигнат те до пълен обрат в резултата, а след това асистира и към резервата Диафра Сако, за да оформи той крайното 3:1 в полза на лондончани.

Вилфред Бони откри резултата за Суонзи в 19-ата минута, но по-активната игра в нападение на футболистите на Уест Хам им донесе обрат и успех в мача. Последните 20 минути от срещата пък техните гости играха с човек по-малко, след като вратарят на Суонзи Лукаш Фабиански бе отстранен от игра с директен червен картон, след като се опита да събори откъсващия се срещу него Диафра Сако. Интересен бе фактът, че Сако не падна в този момент и дори можеше да отбележи гол, пращайки топката в гредата на опразнената от Фабиански врата, но въпреки това реферът Мартин Аткинсън го изгони.

Още преди почивката Андрю Каръл изравни резултата с фирмено свое изпълнение. Таранът пребори персоналния си пазач Ашли Уилямс в наказателното поле и засече центриране на Карл Дженкинсън, за да възстанови равенството. В 66-ата минута Каръл отново попадна в прегръдките на своите съотборници, след като засече центриране от корнер на Стюарт Даунинг и обърна мача в полза на "чуковете". Леън Бритън не успя да предотврати влизането на топката в мрежата на своя тим, въпреки отчаяния си опит да изчисти.

Крайното 3:1 бе оформено от Диафра Сако в 87-ата минута с мощен удар от десетина метра, след като получи пас от Каръл, освободи се от бранител на гостите и излезе сам срещу Герхард Тремел, за да опита да скъса мрежата зад гърба му с удара си.

С победата Уест Хам събра 27 точки и изпревари Саутхамптън на третото място в подреждането. Суонзи пък остана осми с 22 след втората загуба в последните си четири мача.