Уест Хам се спаси от загуба на "Британия" (видео)

Лондонският Уест Хам се спаси от поражение при гостуването си на Стоук Сити на "Британия Стейдиъм" и макар да изоставаше с 0:2 след час игра, стигна до равенство 2:2. Виктор Моузес и Маме Бирам Диуф дадоха солиден аванс на "грънчарите" с попадения малко преди края на първата и в първите минути на втората част, но това не пречупи отбора на Сам Алърдайс, който намери сили да се върне в мача дори от този неприятен за тях резултат. В основата на обрата за гостите бе Енер Валенсия, който отбеляза първия и изработи втория гол за своя тим. Голяма заслуга за попаденията на "чуковете" имаше и Стюарт Даунинг, който също се отчете с гол и асистенция.

Виктор Моузес откри резултата с първия си гол с екипа на Стоук Сити след пристигането си под наем от Челси в 33-ата минута. Маме Бирам Диуф пък удвои преднината на домакините с глава след центриране на Джонатън Уолтърс. Това обаче далеч не бе всичко в този мач.

В 60-ата минута Енер Валенсия с много класно изпълнение с глава върна един гол след центриране на Стюарт Даунинг. Отново еквадорският национал бе този, който бе с основна заслуга и за втория гол на своя тим, след като се пребори с отбраната на домакините и изведе Даунинг, за да изравни той резултата.

До края на мача и двата тима имаха възможности да се разпишат, но никой не стигна до победно попадение и отборите разделиха по една точка. С нея Уест Хам се задържа в борбата за място в четворката, като със 17 точки в своя актив е на пета позиция, но с еднакъв точков показател с третия Манчестър Сити. Стоук Сити пък е на 12-а позиция с 12 точки.