Уест Хам вече е четвърти след бой над Бърнли

Лондонският Уест Хам се изкачи до четвъртото място в класирането на Висшата лига, след като се наложи с 3:1 при гостуването си на Бърнли на стадион "Търф Муур". Възпитаниците на Големия Сам Алърдайс регистрираха втората си поредна победа далеч от дома, като отново в герой за техния тим се превърна новото им попълнение от френския Метц Диафра Сако, който откри резултата, а след това подаде и на Карлтън Коул, оформил крайното 1:3. Френският таран се разписва за шести път в последните шест мача с екипа на Уест Хам.

Именно Сако откри резултата с глава след добра контраатака на гостите точно след почивката. Енер Валенсия удвои аванса на гостите само пет минути по-късно също с изпълнение с глава.

Домакините усяха да върнат един гол чрез Джордж Бойд, но появилият се като резерва в състава на гостите Карлтън Коул отново възстанови аванса от два гола на гостите след подаване на Диафра Сако за крайното 1:3.

По този начин Уест Хам събра вече 13 точки, с което се изкачи до зона "Шампионска лига", докато новакът в английския елит Бърнли все още не е регистрирал първата си победа от началото на сезона и с четирите точки в своя актив се намира на предпоследното 19-о място в класирането с равни точки с последния Куинс Парк Рейнджърс.