Засега Уест Хам не мечтае за ШЛ, но през февруари не се знае

Въпреки че се намира на четвърто място във временното класиране в английската Висша лига, Уест Хам не мечтае за участие в Шампионската лига, обяви мениджърът на клуба Сам Алърдайс. Но това може и да се промени, ако и след края на януари ситуацията е същата. "Чуковете" са с 27 точки от 15 мача, след като разбиха очакванията с атакуващата си игра в последите мачове. В събота те ще пътуват за Съндърланд и се надяват на четвърта поредна победа.

"Ако сме на същата позиция и в началото на февруари, ние ще променим нашите цели. В този момент ще сме изиграли над 20 мача и всеки знае, че това е индикатор за евентуалния край на първенството", коментира Алърдайс.

Нападателят Андрю Каръл, който заради контузии в коляното пропусна старта на сезона, вкара два гола във вратата на Суонзи за успеха с 3:1. Заедно с другите двама нападатели Диафра Сако и Енер Валенсия те дават достатъчно опции за треньора на клуба. "Анди има мачове колкото пръстите на едната ръка, но постепенно набира увереност. "Преди двубоя със Суонзи ние имахме деветима различни реализатори, но се надявам, че именно той ще обединява усилията на целия отбор за следващите мачове. В момента имаме и третото най-резултатно нападение в Лигата", доволен е Големия Сам.

Заради контузия на ахилеса аут за гостуването на север е халфът Марк Нобъл. Но с него и без него, гостуването на водения от Гус Пойет отбор се очертава трудно. Съндърланд е вкарал само 13 гола за 15 мача, но ефективността им е забележителна. "Определено е трудно да ги победиш на техен терен. Освен това в защита са доста добре", опасява се Алърдайс.