ЦСКА удари лидера Добруджа с 3:0 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на ЦСКА записа 7-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на Александър Попов удари лидера в класирането Добруджа 07 (Добрич) и ги биха категорично с 3:0 (25:23, 25:16, 25:21) в мач от междинния 16-и кръг, игран тази вечер в зала "Васил Симов" в столицата.
ЦСКА - Добруджа 07
По този начин "червените" са 8-и във временното класиране със 7 победи, 9 загуби и 21 точки, с колкото е и 7-ия Тетевен Волей, но с 22 точки. Волейболистите на Добруджа пък се смъкнаха на 3-о място с 11 победи, 5 загуби и 31 точки, но с по-добро геймово съотношение от 4-ия Пирин (Разлог). Начело са Нефтохимик 2010 (Бургас) и Монтана също с по 11 победи и 5 загуби, но с 34 точки. В предпоследния 17-и кръг от редовния сезон ЦСКА гостува на аутсайдера Миньор (Перник), а добричлии са домакини на бургазлии.
Волейболистите на Добруджа започнаха по-добре и след серия от начални удари на младежкия национал Алекс Грозданов поведоха с 4:0. Домакините реагираха и стопиха изоставането си, но все пак добричии се оттеглиха на първото техническо прекъсване с преднина от 8:6. Момчетата на Мирослав Живков продължиха да водят до 17:13, но ЦСКА постепенно изравни играта, за да се стигне до включването на Михаил Вълчовски, който с ас даде За първи път преднина на "червените" в гейма при 22:21. При 24:23 за ЦСКА реферите отсъдиха спорна топка и ситуацията бе преиграна, но Радослав Парапунов направи ас за крайното 25:23.
В началото на втората част Димитър Маринков от гостите получи жъкт картон, а домакините от ЦСКА започнаха повече от страхотно и дръпнаха с 5:1, след което Миро Живков поиска тайм-аут. Наказателната акция на Яни Георгиев от сервис продължи, а ЦСКА увеличи преднината си до 8:1. Това се оказа солиден аванс и армейците успяха да поведат с 2:0 след 25:16. В третия гейм Добруджа отново започнаха по-добре, но в края "червените" съумяха да изравнят след изоставане от 12:16, след което спечелиха с 25:21 и 3:0.
Най-полезен за ЦСКА стана Радослав Парапунов с 13 точки (2 блока, 2 аса и 43% ефективност в атака), а Тодор Костов добави още 11 точки (1 блок и 67% ефективност в атака) за победата. За тима на Добруджа Алекс Грозданов реализира също 11 точки.
ЦСКА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)
ЦСКА: Георги Сеганов 3, Радослав Парапунов 13, Яни Георгиев 10, Пламен Шекерджиев 9, Тодор Костов 11 Живко Иванов 4 - Антон Василиев-либеро (Михаил Вълчовски 1)
Старши-треньор: Александър Попов
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Велизар Чернокожев 6, Мартин Атанасов 10, Димитър Маринков 7, Денис Чавдаров 2, Алекс Грозданов 11 - Христо Христов-либеро (Стефан Иванов 1, Михаил Стоев 1, Жулиен Георгиев 4)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Методи Шопов (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ДОБРУДЖА 3:0 - ТУК!!!