ЦСКА с бърза победа над Миньор

Волейболният отбор на ЦСКА, без опитните Ивайло Стефанов и Христо Цветанов в състава си, записа втора поредна и общо 8-а победа в Суперлигата. Армейците биха без проблеми аутсайдера Миньор (Перник) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:19) в първи мач от предпоследния 17-и кръг от редовния сезон, игран тази вечер в зала "Борис Гюдеров".

Така "червените" се изкачиха на 7-о място с 8 победи, 9 загуби и 24 точки, докато перничани са на последното 10-о място с едва 1 победа, 16 загуби и 3 точки. В последния 18-и кръг от редовния сезон ЦСКА е домакин на Монтана, а Миньор гостува на Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са следващата събота (5 март) от 18,00 часа.

Мачът се игра пред над 700 запалянковци, дошли в залата за да подкрепят своите любимци. Противно на очакванията "червени" фенове не пристигнаха в Перник. Така срещата премина мирно и тихо и без никакво напрежение. Домакините от Миньор се опитаха да се протиопоставят максимално на армейците, като в първите два гейма даваха отпор и ги затрудняваха максимално. В решителните минути в края на частите обаче ЦСКА казаха тежката дума и надделяха, като спечелиха и двата гейма. В третата част "червените" взеха първоначална преднина, задържаха я до край и така спечелиха мача с 3:0 след 25:19.