Тетевен Волей измъкна драматично 3:2 над Марек

Волейболният отбор на Тетевен Волей постигна много трудна и драматична, но сладка победа над шампиона Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 ((25:19, 16:25, 25:23, 13:25, 15:12) в мач от междинния 16-ия кръг на Суперлигата, игран пред над 400 зрители в местната зала "Георги Бенковски".

Така волейболистите на Тетевен изпълниха заканата си и взеха реванш от шампионите, след като преди седмица отпаднаха от турнира за Купата на България след загуба със същия резултат. По този начин тетевенци записаха 7-а победа, като с 9 загуби и 22 точки заемат 7-о място във временното класиране. Марек пък е на 5-о място в таблицата с 9 победи, 7 загуби и 29 точки. В предпоследния 17-и кръг от редовния сезон Тетевен гостува на силния тим на Монтана, а дупничани са гости на Левски.

Срещата бе изключително динамична и изпълнена с обрати, като двата тима се редуваха в надмощието и последователно печелеха гейм след гейм за да докарат мача до решителен тайбрек. И докато дупничани играха с титулярния си състав, то за домакините имаше рокади в състава. Дебют за тетевенци направи 16-годишният център Милослав Димов, който замести опитния Иван Тасев и според оценката на ръководството се включи много добре в мача. Още от началото на срещата треньорското ръководство на домакините реши да даде шанс на втория разпределител Денимир Димитров, който бе титуляр четири гейма и едва в петата решителна част се включи основия плеймейкър Радослав Димитров. В тайбрека пък домакините заложиха на юношата Георги Михалев като диагонал на мястото на Емилиян Мирчев. Всички тези рокади се оказаха успешни, а в петия решителен тетевенци диктуваха играта. Те започнаха с малка разлика 5:3, а впоследствие поведоха с 12:8. До края домакините устояха на атаките на дупничани и спечелиха тайбрека с 15:12, а с това и мача с 3:2.