Монтана с лесна победа над Миньор

Волейболистите на Монтана се завърнаха отново в зала „Младост” след пауза от 23 години. Пред повече от 450 зрители момчетата на Петър Шопов записаха очаквана победа над аутсайдера Миньор (Перник) с 3:0 (25:15, 25:12, 25:19) в мач от междинния 16-и кръг.

Така монтанчани постигнаха 11-а победа, като с 5 загуби и 34 точки се изравни по точки с лидера във временното класиране Нефтохимик 2010 (Бургас). Миньор пък продължава да е последното 10-о място с едва 1 победа, 15 загуби и 3 точки. В редовния предпоследен 17-и сезон Монтана е отново домакин, но този път на Тетевен Волей, докато перничани приемат ЦСКА.

В първите два гейма домакините от Монтана направо отвяха перничани, като направиха голяма разлика от самото начало и затвориха бързо частите след 25:15 и 25:12. Някаква интрига в мача имаше само в третия гейм, в който перничани за кратко водеха в резултата, но все пак Монтанта спечели с 25:19. За домакините официален дебют направи 18-годишният разпределител от школата Алберто Пенков.

Трифон Лапков и Костадин Стойков се отличиха с по 9 точки за победата на Монтана. За тима на Миньор Стефан Чавдаров завърши с 8 точки.