Нефтохимик 2010 с бърза победа над Арда в Суперлигата

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха бърза 11-а победа във Суперлигата, след като с наложиха у дома над Арда (Кърджали) с категоричното 3:0 (25:17, 25:21, 25:17) в от междинния 16-и кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

След днешната победа бургазлии имат 11 победи, 5 загуби и 34 точки, но на кое място ще бъдат ще стане ясно след края на срещите ЦСКА - Добруджа 07 и Монтана - Миньор, които се играят в момента. Арда пък остава на 6-о място с 9 победи, 7 загуби и 24 точки. В следващия предпоследен 17-и кръг от редовния сезон Нефтохимик гостува именно на добричлии, а кърджалийци са домакини на коравия тим на Пирин (Разлог). Мачовете са в неделя (28 февруари) от 18,00 часа.

Изключително целеустремени и концетрирани влязоха бургазлии в мача. Загубата от Левски в събота бе подействала като импулс в играта на Нефтохимик. Непробиваема блокада и организира играна в защита дадоха преднина от 16:7 до второто техническо прекъсване. Бургазлии бяха решили, че са спечелили гейма, но преди неговия край. От 21:7 момчетата от Нефтохимик позволиха на кърджалийци да се върнат и да намалят до 22:16. Все пак гейма бе за бургазлии след 25:17. Вторият гейм започна далеч по-оспорвано, като двата отбора играеха точка за точка. Все пак тимът на Нефтохимик бе този, който направи пробив в посрещането на Арда и се откъсна в резултата с 16:10.За втори път в мача бургазлии позволиха на Арда да се върне в гейма и да ги подложи на напрежение. Но отново силите на момчетата на Иван Халачев не достигнаха за гейма и домакините успяха да поведат с 2:0 след 25:21. В началото на третата част треньорът на Арда Иван Халачев реши да започне с Константин Митев на разпределителския пост вместо Делчо Раев. Тази смяна се оказа успешна, като в началните минути Арда повеждаше на няколко пъти. Но отново в средата на гейма, бургазлии успяха да пречупят своя противник и да стигнат до победата след 25:17.

Най-полезен за Нефтохимик стана Петър Христов с 14 точки (1 блок и 65% ефективност в атака), а Мартин Пенев заби още 11 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за победата. За тима на Арда Спас Байрев реализира 13 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 2, Петър Христов 14, Явор Генов 10, Мартин Пенев 11, Николай Къртев 2, Стоян Самунев 10 - Андрей Николов-либеро (Стоян Златев, Теди Дремсизов, Ивайло Великов)
Старши-треньор: Петър Дочев
АРДА: Делчо Раев, Спас Байрев 13, Невен Нешев 2, Валентин Димов 2, Петър Бъчваров 8, Васил Атанасов 5 - Николай Колев-либеро (Кирил Хаджиев 1, Константи Митев 3)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Константин Бирбочуков (скаутмен на Нефтохимик 2010)