Пирин (Разлог) с впечатляващо 3:0 над Левски

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) постигна 11-а си победа от началото на сезона в Суперлигата, след като се наложи без особени проблеми у дома над Левски с категоричното 3:0 (25:20, 25:22, 25:14) в мач от междинния 16-и кръг, игран тази вечер в зала "Септември". Срещата изгледа и националният селекционер на България Пламен Константинов.

Така разложани останаха на 4-о място във временното класиране с 11 победи, 5 загуби и 31 точки, с колкото е и 3-ия Добруджа 07 (Добрич), но с по-добро геймово съотношение. Начело в подреждането са Нефтохимик 2010 (Бургас) и Монтана също с по 11 победи и 5 загуби, но с 34 точки. Левски пък е предпоследен с 3 победи, 13 загуби и 9 точки. В следващия предпоследен 17-и кръг Пирин гостува на коравия тим на Арда (Кърджали), а "сините" са домакини на шампиона Марек Юнион Ивкони.

"Сините" имаха инициативата само в началото на първите два гейма, но след първата техническа пауза Пирин поемаше изцяло контрола на играта. Много впечатляваща бе доминацията на домакините в третата част, когато поведоха с 8:2 и 16:6, за да се стигне до крайното 25:14 и 3:0.

Над всички за Пирин бе Венцислав Георгиев с 18 точки (2 блока, 1 ас и 54% ефективност в атака) за победата. За тима на Левски националът Методи Ананиев се отчете с 14 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)
ПИРИН: Николай Кичуков 1, Венцислав Георгиев 18, Благовест Катранджиев 11, Боян Иванов 5, Георги Чалъков 12, Костадин Гаджанов 11 - Петър Каракашев-либеро (Николай Хаджиев 1)
Старши-треньор: Иван Дурев
ЛЕВСКИ: Стилиян Асенов 1, Боян Йорданов 11, Методи Ананиев 14, Милан Миланов 2, Венцислав Рагин 8, Страхил Свиленски 3 - Ивайло Лалов-либеро (Павел Иванов, Мартин Михайлов, Иван Крачев, Христо Колев)
Старши-треньор: Андрей Жеков.

Статистика: Боби Николов (скаутмен на Пирин)