Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Бока Хуниорс загря за Суперкласико с успех над Крузейро (видео)

Аржентинският гранд Бока Хуниорс надви с 2:0 Крузейро в първи четвъртфинал за Копа Либертадорес. Головете на "Бомбонера" отбелязаха Мауро Сарате (36) и Пабло Перес (82).

Бразилците завършиха срещата с 10 човека, след като в 75-ата минута беше изгонен Деде. Централният бранител счупи с глава долната челюст на вратаря на домакините Андрада, след като се опита да засече топката във вратата му. Защитникът беше пратен под душовете с помощта на ВАР, който реферите в Южна Америка използват от миналата година в мачовете от най-престижния клубен турнир на континента.

В началото на второто полувреме гостите играеха по-добре, но Бариос изби от голлинията удар на Рафиня в 48-ата минута. Гредата пък беше пръв помощник на Крузейро в 58-ата минута след изстрел на Сарате.

Наставникът на Бока Гийермо Скелото реши да остави извън състава Карлос Тевес, Едвин Кардона и Фернандо Гаго, за да играе по-затворено. Специалистът е наясно, че срещата ще се реши в 180 минути, като беше взел решение, че е по-добре да не допусне гол. Нещо, което се случи, а и късметът беше на страната на "генуезците", които имаха няколко възможности до 36-ата минута.

Тогава обаче Перес и Сарате, които до този момент не се представяха добре, изработиха първото попадение. Двамата направиха двойно подаване, което беше реализирано от бившия играч на Лацио и Велес. Голът е негов трети в турнира с екипа на шампиона на Аржентина от 3 мача.

През втората част срещата стана двуостра, а след като останаха с човек повече, Бока успя да се възползва и да нанесе втори удар. Това стана в 82-ата минута, когато лошо избита топка от отбраната на бразилците попадна в Перес, който с шут от 18 метра матира Фабио са 2:0. Реваншът ще се играе на 4 октомври в Бразилия.

Сега обаче Бока Хуниорс вече мисли само за Суперкласико срещу Ривър Плейт. "Генуезците" приемат "милионерите" тази неделя в дербито от 6-ия кръг на Суперлига.