Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Армани и гредите спасиха Ривър (видео)

Аржентинското дерби от четвъртфиналите за Копа Либертадорес между Индепендиенте и Ривър Плейт завърши без победител. Пред препълнените трибуни на стадион "Америка де Либертадорес" в Авелянеда, двубоят приключи при резултат 0:0. Над 50 000 фенове по трибуните обаче видяха множество положения пред двете врати, като над всички бяха националните вратари на Аржентина и Уругвай, Мартин Кампаня и Франко Армани. Именно стражите на двата състава разделиха наградата за най-добър играч на мача.

Капитанът на домакините трябваше да се намесва след едва 90 секунди, след което халфът на "гаучосите" Масимилиано Меса нацели горната греда на Ривър в 18-ата минута . Последва нов удар към Армани, който с фантастичен рефлекс изби. Двата отбора редуваха опасните си атаки, но голове така и не падаха.

Играчите на "Ел Рохо" удариха втора греда в 54-ата минута, когато след отлична атака Силва тресна десния страничен стълб на Армани. Пет минути по-късно стражът на Ривър шокира феновете на домакините, след като с феноменално спасяване отново запази вратата си суха. Този път той парира изстрела на Джильоти, който стреля от няколко метра.

Армани се намеси добре и в 88-ата минута, а в даденото продължение "милионерите" изпуснаха  отлична възможност да вземат победата.

Така всичко ще се реши в срещата реванш, която е на 2 октомври на стадион "Монументал".

Играчите на Марсело Гаярдо вече мислят за тежкото гостуване на Бока Хуниорс в Суперкласико на Аржентина през този уикенд.