Сарате и Тевес спряха загубите на Бока Хуниорс

Аржентинският шампион Бока Хуниорс прекъсна серията си от две поредни поражения. "Генуезците" надвиха с 3:1 Колон в мач от 7-ия кръг на Суперлига, като се изравниха на четвърто място с Ривър Плейт. Двубоят на "Бомбонера" трябваше да бъде спечелен от домакините, които отстъпиха на своя стадион в Суперкласико с 1:2 преди седмица, а преди няколко дни отпаднаха от Купата на Аржентина, след загуба с 0:1 от Химнасия Ла Плата.

Въпреки проблемите в състава на Гийермо Скелото, отборът спечели важни три точки под проливния дъжд над Буенос Айрес. Бранителят Магалан беше точен в 16-ата минута, когато засече центриране от корнер във вратата на гостите. Мауро Сарате откри головата си сметка за Бока в шампионата, когато се разписа от дузпа в 33-ата минута. Бившият играч на Велес имаше три попадения в Копа Либертадорес до този момент, но не беше вкарвал в първенството.

Вратарят Роси с две страхотни спасявания, едното през първото полувреме и едното през втората част, запази преднината на шампионите. В 80-ата минута Карлос Тевес също отбеляза своя първи гол за сезона в аржентинската Суперлига. Три минути по-рано той замени Сарате, а след това с хубав удар от 20 метра се разписа.

Малко преди края Буено намали, а в последните секунди Тевес удари гредата. Бока има вече 13 точки, докато Колон е с актив от 6 точки и заема 20-то място в класирането.

През седмицата Бока Хуниорс ще търси класиране на полуфинал в Либертадорес. Грандът гостува на Крузейро след победата с 2:0 в първата среща.