Бока разби Велес (видео)

Аржентинският шампион Бока Хуниорс разби с 3:0 Велес Сарсфийлд в мач от 4-ия кръг на местната Суперлига. Пред препълнените трибуни на "Бомбонера" класиралият се на четвъртфинал за Копа Либертадорес преди няколко дни тим не остави никакви шансове на състава, воден от Габриел Хайнце. "Генуезците", които слязоха преди 15 дни от първото място в шампиона след 46 кръга, а също така и два кръга подред нямаха победа, започнаха много силно срещата.

Най-добрият футболист в първенството за миналия сезон Кристиан Павон даде аванс на шампионите в 29-ата минута. Той беше точен със силен диагонален удар, след като беше изведен добре от Абила. Малко преди края на първата част Карлос Тевес беше фаулиран в наказателното поле на гостите, а зад бялата точка застана Кардона, който удвои. През втората част Тевес беше на сантиметри да вкара един от най-красивите си голове, като опита да прехвърли вратаря от далечно разстояние.

Публиката се изправи на крака, когато на терена на "Бомбонера" се завърна Дарио Бенедето. Голмайсторът на тима през последните два сезона пропусна близо девет месеца поради контузия, която го извади от Мондиал 2018 година. Деветката на "синьо-жълти" беше близо до първи гол, но отлично спасяване на вратаря и гредата му попречиха да отпразнува завръщането си на своя стадион с гол.
Буквално в последните секунди новото попълнение Себастиян Вила, който смени Тевес, отбеляза първото си попадение с екипа на Бока. Така играчите на Гийермо Скелото направиха отличен подарък на своя треньор, който водеше легендарния клуб за юбилеен 100 път в своята кариера.

Специалистът не пусна в игра Мауро Сарате, който скандално напусна Велес, за да се присъедини към шампионите през януари. Нападателят не успя да се разпише в първите си три мача за първенството с екипа на "генуезците", но пък се разписа два пъти в Либертадорес, като стори това по един път във всеки един от двата осминафинала срещу парагвайския Либертад.

Бока вече има 7 точки в първенството, като изостава на три от лидера Расинг, докато Велес вече три мача няма победа, като с актив от 4 точки, заема 19-то място.