Ривър Плейт се отпуши преди Либертадорес и Суперкласико (видео)

Аржентинският гранд Ривър Плейт се отпуши в първенството преди дербито от четвъртфиналите на Копа Либертадорес срещу Индепендиенте. "Милионерите" разбиха с 4:1 Сан Мартин Сан Хуан на "Монументал" в мач от 5-ия кръг на местната Суперлига. Така момчетата на Марсело Гаярдо записаха първи успех в шампионата, след като имаха четири равенства в първите четири двубоя от турнира.

Головете за домакините, които играха за първи път с резервния си лилав екип, който представиха през изминалата седмица, бяха отбелязани от Мора (23, 50), Маяда (35) и Мартинес (72-дузпа). Почетното попадение за гостите беше дело на Ерпен в 53-ата минута.

Ривър има вече седем точки в първенството, като изостава на три от вечния съперник Бока Хуниорс, на който гостува през следващия уикенд в Суперкласико. "Милионерите" са на шест точки от лидера в класирането Расинг. През седмицата "червено-белите" гостуват в първи четвъртфинал на Индепендиенте от Либертадорес.

"Ел Рохо" също загря с разгром за срещата с Ривър. "Кралете на купите", които са рекордьор със седемте си трофея от най-престижния клубен турнир в Южна Америка, надвиха с 3:0 Колон.

Попаденията бяха дело на Емануел Джилиоти (33,89) и Силвио Ромеро (86). Интересното е, че това бе първи успех за носителя на Копа Судамерикана, след като в първите си три мача записа две равенства и едно поражение. Отборът от Авелянеда има и мач по-малко, като сега заема 16-то място с пет точки.