Аржентинското дерби е за Ривър, "милионерите" на полуфинал за Копа Либертадорес

Грандът на Аржентина Ривър Плейт е първият полуфиналист на Копа Либертадорес през 2018 година. "Милионерите" победиха с 3:1 Индепендиенте в реванша на аржентинското дерби от четвъртфиналите на турнира. Първата среща беше завършила 0:0 на стадион "Америка де Либертадорес" в Авелянеда, като този успех прати "червено-белите" за втора поредна година сред четирите най-добри в надпреварата. Рекордьорът по отличия в турнира, който през миналата година спечели Копа Судамерикана, напусна Копа Либертадорес заедно с мечтата си за спечелване на осми трофей.

Пред препълнените трибуни на "Монументал" и страхотна атмосфера, момчетата на Марсело Гаярдо изиграха най-доброто си първо полувреме през този сезон, въпреки това попадение във вратата на "Ел Рохо" не падна. Гостите обаче имаха сериозни и основателни претенции към рефера Даронко Андерсон от Бразилия, който отказа помощта на ВАР в 27-ата минута. Тогава Пинола шутира една топка, но остави крака си високо, след като изрита в коляното Бенитес в наказателното поле. От щаба на седемкратния шампион на Копа Либертадорес поискаха дузпа и червен картон, но съдията отказа да гледа повторение на ситуацията.

Десет минути по-рано играчите на гостите имаха претенции за директен червен картон на голмайстора на Ривър Скоко, който фаулира грубо Силва, но реферът показа жълт картон.

Втората част започна с опасна атака на Индепендиенте. Влезлият като резерва Джильоти пробва изстрел, който беше париран от защитата на "милионерите", а 12 секунди по-късно трибуните избухнаха. Светкавична контраатака на "червено-белите" завърши с гол на Игнасио Скоко в 47-ата минута, който бе негов първи в турнира през 2018 година, след като през миналата кампания отбеляза осем попадения.

Футболистите на Индепендиенте се хвърлиха в атака. Първо Бенитес пропусна отлична възможност, но в 55-ата минута Ромеро смълча трибуните. Джильоти напредна мощно отдясно и завърши със силен изстрел, който Франко Армани изби, а при добавката Ромеро вкара за 1:1, което пращаше тима му на полуфинал.

Гаярдо пусна в игра Хуан Кинтеро в 60-ата минута, което се оказа печелившият коз за Ривър. Колумбийският национал с хубав гол от границата на наказателното поле матира Мартин Кампаня за 2:1 в 69-ата минута. Попадението беше негов първо за "милионерите" в най-престижния клубен турнир в Южна Америка.

Пет минути преди края Боре прати в екстаз над 60 000 по трибуните с красиво попадение. Нападателят вкара страхотен гол от границата на наказателното поле, с което окончателно реши спора. Секунди преди края Фигал от Индепендиенте нацели горната греда с глава, което попречи на гостите да направят загубата по-почетна.

Така Ривър Плейт излиза в битка за финала срещу актуалния шампион Гремио, който отстрани Атлетико Тукуман с

общ резултат 6:0