Тимът на Сколари на полуфинал в Либертадорес

Един от основните фаворити за спечелване на Копа Либертадорес през този сезон Палмейрас се класира на полуфинал в турнира. Деветкратният шампион на Бразилия надви с 2:0 чилийския Коло Коло в среща-реванш от четвъртфиналите, като продължи напред с общ резултат 4:0. На "Алианц Парки" в Сао Паоло домакините, които имаха преднина от два гола след първата среща в Чили, не оставиха никакви шансове на своя противник.

Попаденията реализираха нападателите Дуду (37) и Боря (53-д). Седмицата беше точен в 37-ата минута с хубав гол от границата на наказателното поле. Голът е негов втори за сезона в турнира, след като вкара първото си попадение преди две седмици в Чили. Минута по-късно вратарят Вевертон с отличен рефлекс запази преднината на бразилците.

Голмайсторът на "зелените" Боря реализира деветото си попадение в турнира, след като беше точен от бялата точка в 53-ата минута.

Играчите на Филипе Сколари играят с победителя между

Бока Хуниорс

и

Крузейро

. Аржентинците спечелиха с 2:0 на "Бомбонера" в първата среща. Интересното е, че "генуезците" бяха в една група с Палмейрас, като бразилците спечелиха в Буенос Айрес с 2:0, след което срещата завърши 1:1 в Бразилия.