Синът на Лилиан Тюрам остави Борусия (М) на върха (видео)

Изненадващият лидер в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) запазва първото си място и след този кръг, след като спечели с 2:1 гостуването си на Байер (Леверкузен). На всичко отгоре “жребците” оставиха шампиона Байерн (Мюнхен) на 4 точки зад себе си.

Футболистите от “Борусия Парк” показаха отлична ефикасност при сравнително по-малкото си на брой положения и в крайна сметка си заслужиха успеха. Оскар Венд реализира в 18-ата минута на празна врата след перфектна акция на Маркус Тюрам. Само седем минути по-късно обаче Кевин Фоланд изравни след ювелирно извеждащо подаване на Лукас Аларио.  Синът на Лилиан Тюрам пак даде аванс на Борусия, като попадението беше близнак на първото.

През втората част гостите не се пропукаха в отбрана и триумфираха. В заключителни секунди Леон Бейли от състава на Леверкузен беше изгонен за удар без топка.

“Аспирините” нямат победа от четири кръга насам и са чак на десета позиция.