Борусия (Дортмунд) още веднъж разплака Гладбах (видео)

Борусия (Дортмунд) изхвърли изненадващия лидер в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) от турнира за Купата на Германия след драматичен успех с 2:1, с което се класира за 1/8-финалите. Гостите поведоха чрез Маркус Тюрам в 71-вата минута, но с две попадения на Юлиан Брант в 77-ата и 80-ата минути домакините стигнаха до успеха.

През първото полувреме Торган Азар от състава на “жълто-черните” удари греда.

Само преди десетина дни Дортмунд пак надви Гладбах на “Сигнал Идуна Парк” - с 1:0 в среща за първенство.

Победителят в турнира за 2018 г. Айнтрахт (Франкфурт) също продължава напред. “Орлите” надвиха Санкт Паули с 2:1 в Хамбург. Бас Дост вкара два бързи гола до 16-ата минута, а домакините намалиха малко преди полувремето. През втората част Айнтрахт пропусна да се подсигури с трето попадение и в края трябваше да трепери.
Още един елитен състав вече чака жребия. Фортуна (Дюселдорф) се оказа догонващ при домакинството си на Ерцгебирге  (Ауе) след само 12 минути игра, но в течение на срещата намери сили за обрат за крайното 2:1.

БОРУСИЯ (Д) - БОРУСИЯ (М) 2:1
0:1 Тюрам (71)
1:1 Брант (77)
2:1 Брант (80)
САНКТ ПАУЛИ - АЙНТРАХТ (Фр) 1:2