Нико Ковач: Не съм наивен, знам как се случват нещата

Наставникът на Байерн (Мюнхен) Нико Ковач няма да е изненадан, ако бъде уволнен. По-рано днес отборът му загуби тежко с 1:5 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) и се отдалечи на 4 точки от първото място в германския шампионат. Баварците имаха нещастието да останат с 10 души още в 9-ата минута, когато червен картон получи Жером Боатенг.

“Знам как се случват нещата, не съм наивен. Но питайте тези, които взимат решенията”, отговори Ковач на въпрос дали се страхува, че може да бъде освободен.

“Никога преди не съм се предавал, няма да го направя и сега - продължи треньорът. - Трябва да държиш на своето, когато вярваш в него. Мачът протече по начин, по който точно не искахме. Червеният картон беше важен момент в срещата, но дори с 10 души, не можем да си позволим да загубим с такъв резултат. Това е много разочароващо. Със сигурност не играхме добре, особено през второто полувреме. Допускаме много грешки. Когато загубим топката в половината на съперника, трябва бързо да се прегрупираме и да си я върнем. Бяхме наказани веднага. Не мога да кажа какво ще се случи. Но и няма значение какво мисля аз.”

За последно Байерн загуби толкова тежко преди 10 години - 1:5 срещу Волфсбург, когато треньор беше Юрген Клинсман. Тогава мюнхенци завършиха втори, а шампиони станаха точно “вълците”.