Рома наказа колеблив Милан и най-после стигна до победа (видео)

Отборът на Рома постигна домакинска победа с 2:1 над Милан в дербито на 9-ия кръг в Серия "А". Попаденията за римляните реализираха Един Джеко (38') и Николо Дзаниоло (59'), а за "росонерите" точен беше Тео Ернандес (55'). "Вълците" се възползваха от нестабилната игра в защита на съперника и най-после се поздравиха с успех след четири поредни равенства във всички турнири.

Пауло Фонсека предприе само една промяна в сравнение с равенството 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах) в Лига Европа. Вместо Джъстин Клуйверт от първата минута започна Диего Пероти. Голмайсторът на тима Един Джеко отново беше на върха на атаката.

Стефано Пиоли избра да излезе с абсолютно същия състав като в дебюта си преди седмица. Той отново заложи на схемата 4-3-3, като Рафаел Леао бе предпочетен пред Кшищоф Пьонтек. Това беше и официален мач номер 100 за Хакан Чалханоглу за гранда от Милано.
Чалханоглу нанесе първия удар в мача в 6-ата минута, но той рикошира в Лукас Пакета и прелетя над вратата. В 13-ата изстрел на Леао мина в близост до страничната греда. В 16-ата Пакета се разписа, но попадението му веднага беше отменено заради засада. В 18-ата удар от воле на Хавиер Пасторе мина покрай вратата. Малко след това нов шут на аржентинеца излезе в аут. В 28-ата Чалханоглу отправи удар по земя, който с лекота беше спасен от Пау Лопес. В 34-ата той улови и изстрел на Сусо. В 37-ата Джанлуиджи Донарума изби в корнер опасен изстрел на Дзаниоло. При последвалото му изпълнение Джанлука Манчини с глава чукна топката към връхлитащия на далечната греда Един Джеко, който я прати в противниковата мрежа за 1:0. В 42-ата Пасторе излезе на добра позиция, но Донарума направи ключова намеса при удара на халфа. В 51-ата минута удар с глава на Крис Смолинг след корнер мина в близост до вратата. В 55-ата с първото си докосване в мача резервата Давиде Калабрия центрира към другия бек Тео Ернандес, чийто шут рикошира в Смолинг и влетя в противниковата врата. "Вълците" обаче бързо си върнаха преднината. Това стана още в 59-ата минута, когато Калабрия подари топката на Джеко, който я насочи към наказателното поле. Матео Мусакио я изби право в краката на Дзаниоло, който с прецизен изстрел отново даде аванс на домакините. В 69-ата Пау Лопес спаси шутове на Сусо и Лукас Билия. Минута по-късно Милан отново показа колебание при изпълнение на корнер. Тогава Манчини получи възможност да нанесе удар с глава, който обаче излезе в аут. В 79-ата Пасторе отбеляза гол, но той не бе признат поради негова засада. В 81-ата Дзаниоло можеше да се разпише за втори път в мача, но Донарума спаси шута му. В 88-ата резервата Пьонтек намери Чалханоглу на добра позиция, но мощния удар на турчина мина встрани от вратата. Последното положение в мача също беше негово, след като в добавеното време изпълнението му на пряк свободен удар мина на сантиметри от гредата.
С днешната победа Рома се изкачи на 5-ата позиция в класирането с актив от 16 точки, като вече е само на една от зона "Шампионска лига". Милан продължава с разочароващите изяви и след петата си загуба за сезона е 13-и с 10 точки, едва на три от зоната на изпадащите.

РОМА - МИЛАН 2:1

1:0 Джеко (38')
1:1 Ернандес (55')
2:1 Дзаниоло (59')

Рома: Лопес, Спинацола, Фасио, Смолинг, Коларов, Манчини, Верету, Дзаниоло, Пасторе, Пероти, Джеко

Милан: Дж. Донарума, Конти, Мусакио, Романьоли, Ернандес, Кеси, Билия, Пакета, Сусо, Леао, Чалханоглу