Груба съдийска грешка и липсата на ВАР лишиха Рома от победа (видео)

Рома беше на секунди от домакинска победа над Борусия (Мьонхенгладбах) в Лига Европа, но недоглеждане на реферите в добавеното време позволи на съперника да изравни от дузпа за крайното 1:1. Съдията Уилям Колъм отсъди наказателен удар, след като реши, че Крис Смолинг е спрял с ръка топката. На повторенията обаче ясно се видя, че кълбото се отбива в лицето на защитника. Тъй като обаче в турнира няма ВАР, нямаше как грешката да бъде поправена.

Ларс Щиндъл реализира от бялата точка и така “вълците” се разминаха с успеха. Преди това Николо Дзаниоло беше вкарал за тях с глава в 32-ата минута.

Лидерът в Бундеслигата започна по-добре и в 9-ата минута Рами Бенсебаини стреля в гредата, а секунди след това Брийл Емболо пропусна. След това обаче римляните поведоха, а след почивката имаха шансове и за втори гол.

Мачът ще се запомни и с проливния дъжд на “Олимпико”, който максимално затрудни и двата състава.

В другата среща от тази група “J” Истанбул Башакшехир спечели с 1:0 вкъщи срещу Волфсбергер. По този начин Рома остана на върха с 5 точки.