След две дузпи за Унион и рекорд на Левандовски - Байерн пак гледа от върха

Байерн (Мюнхен) си припомни как се побеждава в Бундеслигата и спечели три точки срещу Унион (Берлин) след победа с 2:1. Шампионите не бяха триумфирали в мач от първенството близо месец, записвайки равен и загуба в този период. Селекцията на Нико Ковач вече има 18 точки и си върна първото място в класирането поне за ден, защото мачовете на Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) са утре. На “Алианц Арена” днес домакините имаха тотално надмощие и успяха да стигнат до успех, макар гостите от столицата да получиха две дузпи.

И двата отбора показаха открит футбол в началните минути, но постепенно действията се пренесоха в половината на гостите. Байерн наложи абсолютно териториално надмощие, а след по-малко от четвърт час игра вече бе напред в резултата. Бенжамен Павар даде преднина на домакините, след като Йошуа Кимих центрира отдясно, топката бе избита и попадна в обсега на френския защитник около границата на накзателното поле. Павар отправи силен удар с десния крак, топката придоби фалц, подобно на попадението му срещу Аржентина на Мондиал 2018, след което попадна в мрежата - 1:0 в 13-ата минута. Роберт Левандовски се позиционира добре няколко минути по-късно, но не успя да отправи удар с глава от непосредствена близост. Първият удар от страна на Унион дойде в 30-ата минута, но не представляваше особена опасност за Мануел Нойер, а в оставащите петнадесет минути играчите в червено продължиха да нападат, но почивката дойде при непроменен резултат - 1:0.

Най-очакваното нещо се случи в 53-ата минута, когато Роберт Левандовски отбеляза тринадесетия си гол в девет мача за първенство. Полският стрелец постави рекорд, съумявайки да отбележи във всеки един от деветте кръга от началото на новия сезон в Бундеслигата. Досегашното върхово постижение бе на Пиер-Емерик Обамеянг, който се бе разписвал в осем случая. Няколко минути по-късно Лева стреля с левия крак, но Рафаел Гикиевич спаси.

В 58-ата минута пред Унион се откри добра възможност да намали резултата, след като Иван Перишич игра с ръка в своето наказателно поле, а след консултация с ВАР съдията отсъди дузпа. Патрик Андерсон се нагърби с отговорността да я изпълни, като стреля в долния десен ъгъл, но недостатъчно силно, а за Мануел Нойер не представляваше проблем да спаси и така Байерн продължи да води с два гола разлика.

Седем минути преди изтичането на редовното време падна и трети гол за Байерн, отбелязан отново от Левандовски, но след нова консултация с ВАР попадението бе отменено заради засада на резервата Серж Гнабри. В 86-ата минута бе отсъдена втора дузпа за Унион, която този път бе реализирана от Себастиан Полтер, който замени Андерсон. Левандовски имаше нов шанс в добавеното време, но не насочи топката добре.