Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Дортмунд се съвзе и прекрати непобедената серия на "вълците" (видео)

Борусия (Дортмунд) нанесе първо поражение за сезона на Волфсбург, сразявайки “вълците” с 3:0 на своя стадион “Сигнал Идуна Парк” в един от най-любопитните двубои от 10-ия кръг на германската Бундеслига. Това бе и прекрасен начин за възпитаниците на Люсиен Фавър да свалят напрежението от плещите му след няколкото неубедителни представяния, и то точно преди доста важна седмица. В следващите седем дни Борусия трябва да приеме Интер в Дортмунд в ключов двубой от групите на Шампионска лига, а в следващия кръг от първенството идва ред на дерби с Байерн.

Торган Азар и Рафаел Герейро вкараха два бързи гола в началото на второто полувреме и заличиха безличното представяне преди почивката, а Марио Гьотце от дузпа в 88-ата оформи крайния резултат. Така Дортмунд се облагодетелства най-много от сензационния разгром на Байерн (Мюнхен) на гости на Айнтрахт (Франкфурт) с 1:5, измествайки баварците от второто място в класирането с 19 точки. С 3 повече остава лидерът Борусия (Мьонхенгладбах), а РБ Лайпциг е трети с 18, колкото има и шампионът.

Капитанът Марко Ройс се завърна в игра за “жълто-черните”, а доверие отново бе гласувано на Махмуд Дахуд, докато пък под рамката застана Марвин Хиц. Още в 28-ата минута обаче Ройс трябваше да бъде заменен принудително от Марио Гьотце, след като получи травма в глезена.

Само едно положение през първото полувреме създадоха домакините, които в последно време и без това страдаха от креативни решения в предни позиции. В 15-ата минута все пак Ройс бе повален с чист шпагат в наказателното поле след хубав негов рейд, а моментално Вайгъл стреля към вратата, но пропусна целта със сантиметри.

Началото на втората част обаче бе изключително позитивно за домакините, които поведоха в 52-рата минута. Ашраф Хакими направи сериозен рейд по десния фланг и навлезе към средата на игрището, като пусна идеален пас за Торган Азар, който овладя топката и с прецизен изстрел не остави шансове на вратаря Парвао Перван.

Само шест минути по-късно домакините съвсем отказаха опонента си, след като този път по подобен начин през средата проби Азар. Той веднага подаде топката за непокрития в наказателното поле Роберто Герейро, който без да се бави прати кълбото в далечния на вратаря ъгъл за 2:0.

До края на срещата Дортмунд бе доста по-добрият от двата отбора и без особено напрежение успяваше да запази аванса си в резултата и с това да нанесе официално първо поражение на Волфсбург. В 88-ата минута дори имаше време зрителите да се зарадват на още едно попадение, след като центриране отляво на Гьотце бе спряно с ръка от противников бранител. Реферът посочи бялата точка без да се замисля, а Гьотце бе точен от 11-те метра за крайното 3:0.