Младоците на Литекс паднаха от участник в ШЛ - играч на победителите вкарва и имитира Роналдо (видео)

Литекс загуби с 0:2 от Марибор в контрола на турска земя. Головете за участника в груповата фаза на ШЛ през есента вкараха Връшич от дузпа и Захович, който след своя гол се опита ди имитира вика на Кристиано Роналдо при награждаването му със "Златната топка".През първата част младоците на Литекс, които бяха без четирима основни футболисти ангажирани с националния отбор, а също така и без контузените Менди и Джордан, се представиха по-добре от своя съперник, но след почивката Марибор заигра далеч по-бързо и заслужено стигна до успеха.Първото опасно положение бе в третата минута, когато шут на Бумал излезе над напречната греда. В 22-ата минута и при словенците се откри добра възможност за гол, когато след центриране от корнер Марко Шулер остана непокрит, но ударът му с глава тупна в земята, след което отскочилата топка излезе над напречната греда.Седем минути по-късно Руменов шутира от 20 метра и след опасен рикошет в противников бранител, топката излезе над вратата в корнер.В 34-ата минута Данило Асприля нахлу мощно през центъра и бе съборен пред наказателното поле на Марибор. Потърпевшият стреля силно от фаул но стражът на словенците Ханданович спаси.Десет минути след почивката Марибор създаде най-чистата възможност в проверката до този момент, когато Менди излезе очи в очи с вратаря на Литекс, но стреля покрай лявата греда.Последва затишие на терена до 69-ата минута, когато Горанов влезе в съприкосновение с Вилер, който използва ситуацията и се "гмурна" в наказателното поле на ловчанлии, за което Марибор получи дузпа. С изпълнението се нагърби Връшич, който реализира в долния ляв ъгъл на Баривиера.В 77-ата минута Лука Захович вкара за 2:0 след изстрел отблизо. След попадението голмайсторът имитира вика на Кристиано Роналдо по време на награждаването му за "Златната топка".До края на срещата ловчанлии можеха да върнат едно попадение в 85-ата минута, но реферът вместо да пусне авантаж на Асприля, който излизаше очи в очи със словенския вратар, реши да спре играта като отсъди фаул за Литекс в центъра на терена.ЛИТЕКС - МАЛИБОР 0:20:1 Връшич 69 д.0:2 Захович 77ЛИТЕКС: 31. Баривиера, 13. Божиков, 23. Горанов, 28. Гълъбов, 5. Перез, 21. Цветков, 93. Бумал, 70. Асприля, 73. Ангеловрезерви: Конов, Орлинов, Мунин, Минков, Георгиев, Колев, Ивайлов, Петров, МинчевМАРИБОР: 33. Ханданович, 7. Межач, 4. Шулер, 36. Живко, 28. Вилер, 22. Връшич, 70. Мартеля, 21. Дервишевич, 39. Бохар, 14. Менди, 17. ВолашЯсен Тошев, пратеник на Sportal.bg в Турция