Младоците на Литекс паднаха от участник в ШЛ - играч на победителите вкарва и имитира Роналдо (видео)

Литекс загуби с 0:2 от Марибор в контрола на турска земя. Головете за участника в груповата фаза на ШЛ през есента вкараха Връшич от дузпа и Захович, който след своя гол се опита ди имитира вика на Кристиано Роналдо при награждаването му със "Златната топка".

През първата част младоците на Литекс, които бяха без четирима основни футболисти ангажирани с националния отбор, а също така и без контузените Менди и Джордан, се представиха по-добре от своя съперник, но след почивката Марибор заигра далеч по-бързо и заслужено стигна до успеха.

Първото опасно положение бе в третата минута, когато шут на Бумал излезе над напречната греда. В 22-ата минута и при словенците се откри добра възможност за гол, когато след центриране от корнер Марко Шулер остана непокрит, но ударът му с глава тупна в земята, след което отскочилата топка излезе над напречната греда.

Седем минути по-късно Руменов шутира от 20 метра и след опасен рикошет в противников бранител, топката излезе над вратата в корнер.

В 34-ата минута Данило Асприля нахлу мощно през центъра и бе съборен пред наказателното поле на Марибор. Потърпевшият стреля силно от фаул но стражът на словенците Ханданович спаси.

Десет минути след почивката Марибор създаде най-чистата възможност в проверката до този момент, когато Менди излезе очи в очи с вратаря на Литекс, но стреля покрай лявата греда.

Последва затишие на терена до 69-ата минута, когато Горанов влезе в съприкосновение с Вилер, който използва ситуацията и се "гмурна" в наказателното поле на ловчанлии, за което Марибор получи дузпа. С изпълнението се нагърби Връшич, който реализира в долния ляв ъгъл на Баривиера.

В 77-ата минута Лука Захович вкара за 2:0 след изстрел отблизо. След попадението голмайсторът имитира вика на Кристиано Роналдо по време на награждаването му за "Златната топка".

До края на срещата ловчанлии можеха да върнат едно попадение в 85-ата минута, но реферът вместо да пусне авантаж на Асприля, който излизаше очи в очи със словенския вратар, реши да спре играта като отсъди фаул за Литекс в центъра на терена.

ЛИТЕКС - МАЛИБОР 0:2

0:1 Връшич 69 д.
0:2 Захович 77

ЛИТЕКС: 31. Баривиера, 13. Божиков, 23. Горанов, 28. Гълъбов, 5. Перез, 21. Цветков, 93. Бумал, 70. Асприля, 73. Ангелов

резерви: Конов, Орлинов, Мунин, Минков, Георгиев, Колев, Ивайлов, Петров, Минчев

МАРИБОР: 33. Ханданович, 7. Межач, 4. Шулер, 36. Живко, 28. Вилер, 22. Връшич, 70. Мартеля, 21. Дервишевич, 39. Бохар, 14. Менди, 17. Волаш