Литекс разбит от Динамо (Москва)

Литекс претърпя поражение с 0:4 от руския Динамо Москва в третата си контрола в Анталия. Младият тим на оранжевите се стара, но не можа да се противопостави на скъпоструващия си съперник , чиято многомилионна селекция се стяга за предстоящи сблъсъци с Андерлехт от Лига Европа.

Наставникът Красимир Балъков  излезе с оптимален състав, поверявайки върха на атаката на младока Кирил Десподов, който си партнираше в предни позиции с Данило Асприля и Румен Руменов. В състава на гостите пък личаха имената на няколко руски и чуждестранни национала- Жирков, Самба, Валбуена, Джуджак, Курани и др.

Срещата започна с натиск и териториално надмощие на руснаците , които организираха няколко атаки и разбърквания в наказателното поле, но ловешката отбрана се справи и не се стигна до опасни удари към Баривиера. В 15-та минута Хубочан бе оставен непокрит и нацели страничната греда след корнер. Десетина минути по-късно Кевин Курани имаше две възможности да направи нещо, но при първата се озова в засада, а след това Божиков му изби със шпагат топката миг преди да стреля.

В 29-та минута обаче немският нападател не сгреши. Той засече отлично центриране на Козлов отдясно и с глава откри резултата. След това Самба и Джуджак се разминаха с гола, а за Литекс Божиков имаше шанс да затрудни Габулов, но стражът на московчани се справи.

След почивката опитният руски тим повиши оборотите и за десетина минути предреши мача в своя полза. В 50-та минута Юсупов покачи на 2-0, а четири минути по-късно Кокорин реализира отсъдената дузпа и направи авансът класически.В 80-та минута бившият играч на Ман Юн Александър Бютнер с неспасяем шут направи 4-0.

Независимо от резултата, ловчанлии продължиха да играят открито и да се опитват да атакуват. В състава на оранжевите бяха направени и доста смени. До края на двубоя обаче руснаците не допуснаха изненади.

Динамо Москва – Литекс Ловеч 4:0

1:0 Курани(29)
2:0 Юсупов(50)
3:0 Кокорин(54)-дузпа
4:0 Бютнер(80)

Динамо Москва: 30.Владимир Габулов, 25.Алексей Козлов, 4.Кристофър Самба, 15.Томаш Хубочан, 18.Юрий Жирков, 8.Артур Юсупов, 6.Уйлям Венкер, 14.Матьо Валбуена, 7.Балаш Джуджак, 9.Александър Кокорин, 22.Кевин Курани

(Бютнер, Дъглас, Ярмолицки,Йонов, Зобнов, Катрич,   Обослки, Денисов)

Литекс Ловеч:31.Винисиус Баривиера, 16.Страхил Попов, 28.Пламен Гълъбов, 5.Рафаел Перез, 13.Васил Божиков, 3.Антон Недялков, 93.Петрус Бумал, 15.Кристиян Малинов, 19.Румен Руменов, 99.Кирил Десподов, 70.Данило Асприля

(Ил. Миланов, Ив.Горанов, Ал.Цветков, Ал.Георгиев, Н.Колев, Г.Минчев)