Литекс показа истинското си лице - оранжевите с престижен успех над сръбски гранд (видео)

Отборът на Литекс изигра силен мач срещу Партизан и напълно заслужено записа престижен успех с 2:1 над сръбския гранд. И трите гола в срещата паднаха след почивката. Първо Александър Цветков откри резултата, но Чиркович изравни, за да се стигне до заключителните минути на срещата, когато Страхил Попов вкара красиво попадение с глава, оформяйки крайния резултат.

В състава на сърбите цял мач изигра бившият футболист на ЦСКА Иван Бандаловски.

През първия четвърт час играта беше равностойна, като за отбелязване бе един изстрел с глава на Блажич в 15-ата минута, който излезе в аут. В 31-ата минута Скулетич можеше да открие резултата след меле в наказателното поле на оранжевите, но първо Баривиера се намеси добре, а после бранител на ловчанлии изчисти в корнер.

Литекс отговори подобаващо и в 35-ата минута като по чудо не откри резултата. Данило Асприля излезе сам срещу вратаря и бе фаулиран. Вместо да падне обаче предпочете да се задържи и стреля, но Лукич спаси. Именно това беше и най-чистата ситуация за гол пред една от двете врати, до този момент.

В 43-ата минута ловчанлии организираха нова опасна атака отдясно, топката стигна до Асприля, който шутира от 17-18 метра, но в аут. Това бе последната опасна атака за първата част.

След почивката играта продължи да е равностойна. В 54-ата минута Десподов стреля добре от фаул, но стражът на сърбите спаси. Шест минути по-късно Партизан пропиля невероятна възможност за гол, след като техен футболист остана непокрит на пет метра пред голлинията и стреля, но Баривиера някак спаси.

След тази ситуация Литекс заигра малко по-напористо и в 66-ата минута откри резултата. Първо Асприля стреля опасно, бранител на Партизан изби пред голлинията, но при добавката Цветков бе безпощаден - 1:0 за българския тим.

Малко по-късно сърбите можеха да изравнят, но опасен шут на техен футболист по земя излезе покрай лявата греда на ловешката врата.

Все пак гробарите достигнаха до равенството в 79-ата минута, когато Чиркович вкара с глава след центриране от корнер.

Радостта на Партизан не бе дълга, тъй като в 84-ата минута Асприля центрира от фаул към Страхил Попов, който след удрар с глава заби топката под напречната греда, оформяйки крайното 2:1 за Литекс.

ЛИТЕКС - ПАРТИЗАН 2:1