Ливърпул си отмъсти на Ман Сити с 3:0 (видео)

Ливърпул взе реванш за загубата във финала за Купата на Лигата и то по категоричен начин. Тимът на Юрген Клоп разби Манчестър Сити с 3:0 на "Анфийлд" и даде някои поводи за радост на феновете си. Мърсисайдци изиграха великолепен мач и тотално надиграха "небесносините", които се представиха доста под възможностите си.Адам Лалана откри резултата в 34-ата минута английският халф направи 1:0 с далечен удар от над 30 метра. Малко по-късно Джеймс Милнър бе намерен от Фирмино, навлезе в наказателното поле и прати топката покрай Джо Харт. В 56-ата минута при бърза атака Лалана изведе Фирмино сам срещу Харт и бразилецът не пропусна.Ливърпул постигна първа победа на "Анфийлд" в първенството за 2016 г. За Сити пък кошмарът на този стадион донесе 13 пореден мач без успех, а третата поредна загуба във Висшата лига ги отдалечи съвсем от битката за титлата.Даниел Стъридж, който игра 120 минути в неделя, остана извън групата на Ливърпул. Той е заменен на върха на атаката от Давид Ориги. Деян Ловрен започна като титуляр в центъра на защитата заедно с Коло Туре. Двамата замениха контузените Мамаду Сако и Лукаш Лейва. Джон Фланаган пък започна като титуляр за първи път от май 2014 г. Другата промяна от неделя бе Адам Лалана, който влеза за сметка на Филип Коутиньо.Пелегрини направи 3 промени в състава. Джо Харт се завърна на вратата, въпреки че Вили Кабайеро се превърна в герой във финала. Пабло Сабалета замени Бакари Саня като десен краен защитник, а Хесус Навас игра по дясното крило, докато Яя Туре не успя да се възстанови и пропусна двубоя.Ливърпул започна по-активно от самото начало, но то не бе изпълнено с положения и феновете можеха да се концентрират върху Рахим Стърлинг, който се завърна за първи път на "Анфийлд" след трансфера си през лятото. Английският национал за пореден път разочарова с изявите си и бе сменен на почивката. След половин час без сериозни опасности Адам Лалана откри резултата с удар от далечна дистанция. Халфът изненада Джо Хар и топката попадна във вратата с известна доза късмет. Малко по-късно Джеймс Милнър отбеляза на бившия си тим. Този път попадението бе изработено, а Фирмино се отчете с асистенция. След почивката комбинациите на мърсисайдци бяха още по-ефективни. Фирмино направи 3:0 в 56-ата минута, след като Адам Лалана проби и го изведе сам срещу Харт. Ливърпул имаше още няколко възможности, но ще се задоволи и с този убедителен резултат.ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Клайн, Туре, Ловрен, Фланаган, Хендерсън, Джан, Милнър, Лалана, Фирмино, ОригиМАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Клиши, Компани, Отаменди, Фернандо, Фернандиньо, Навас, Силва, Стърлинг, АгуероСТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ