Ливърпул си отмъсти на Ман Сити с 3:0 (видео)

Ливърпул взе реванш за загубата във финала за Купата на Лигата и то по категоричен начин. Тимът на Юрген Клоп разби Манчестър Сити с 3:0 на "Анфийлд" и даде някои поводи за радост на феновете си. Мърсисайдци изиграха великолепен мач и тотално надиграха "небесносините", които се представиха доста под възможностите си.

Адам Лалана откри резултата в 34-ата минута английският халф направи 1:0 с далечен удар от над 30 метра. Малко по-късно Джеймс Милнър бе намерен от Фирмино, навлезе в наказателното поле и прати топката покрай Джо Харт. В 56-ата минута при бърза атака Лалана изведе Фирмино сам срещу Харт и бразилецът не пропусна.

Ливърпул постигна първа победа на "Анфийлд" в първенството за 2016 г. За Сити пък кошмарът на този стадион донесе 13 пореден мач без успех, а третата поредна загуба във Висшата лига ги отдалечи съвсем от битката за титлата.

Даниел Стъридж, който игра 120 минути в неделя, остана извън групата на Ливърпул. Той е заменен на върха на атаката от Давид Ориги. Деян Ловрен започна като титуляр в центъра на защитата заедно с Коло Туре. Двамата замениха контузените Мамаду Сако и Лукаш Лейва. Джон Фланаган пък започна като титуляр за първи път от май 2014 г. Другата промяна от неделя бе Адам Лалана, който влеза за сметка на Филип Коутиньо.

Пелегрини направи 3 промени в състава. Джо Харт се завърна на вратата, въпреки че Вили Кабайеро се превърна в герой във финала. Пабло Сабалета замени Бакари Саня като десен краен защитник, а Хесус Навас игра по дясното крило, докато Яя Туре не успя да се възстанови и пропусна двубоя.

Ливърпул започна по-активно от самото начало, но то не бе изпълнено с положения и феновете можеха да се концентрират върху Рахим Стърлинг, който се завърна за първи път на "Анфийлд" след трансфера си през лятото. Английският национал за пореден път разочарова с изявите си и бе сменен на почивката.

След половин час без сериозни опасности Адам Лалана откри резултата с удар от далечна дистанция. Халфът изненада Джо Хар и топката попадна във вратата с известна доза късмет. Малко по-късно Джеймс Милнър отбеляза на бившия си тим. Този път попадението бе изработено, а Фирмино се отчете с асистенция.

След почивката комбинациите на мърсисайдци бяха още по-ефективни. Фирмино направи 3:0 в 56-ата минута, след като Адам Лалана проби и го изведе сам срещу Харт. Ливърпул имаше още няколко възможности, но ще се задоволи и с този убедителен резултат.

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Клайн, Туре, Ловрен, Фланаган, Хендерсън, Джан, Милнър, Лалана, Фирмино, Ориги
МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Сабалета, Клиши, Компани, Отаменди, Фернандо, Фернандиньо, Навас, Силва, Стърлинг, Агуеро