Четири гола и глътка въздух за Ман Сити (видео)

След три поредни загуби във Висшата лига Манчестър Сити взе глътка въздух. Отборът на Мануел Пелегрини спечели с 4:0 домакинството си на последния в класирането Астън Вила. Яя Туре и Серхио Агуеро се разписаха в началото на второто полувреме и решиха двубоя. Аржентинецът направи 3:0, влезлият като резерва Рахим Стърлинг увеличи аванса на "небесносините". Агуеро пропусна да реализира хеттрик, след като удар греда от дузпа в 72-ата минута.

След този успех Сити е на седем точки зад лидера Лестър. Шансовете на Вила да остане във Висшата лига стават все по-отчайващи. Бирмингамци са последни с 16 точки, на девет от първия тим над зоната на изпадащите.

Очаквано тимът на Реми Гард бе разположен доста дефанзивно на "Етихад". Това обаче не попречи на домакините да създадат няколко много опасни положения още в началото. Първо Агуеро бе близо до гола. Аржентинецът финтира бранител на съперника в наказателното поле и стреля, но Брад Гузан се намеси блестящо. Малко по-късно Вилфред Бони, който започна като титуляр за първи път през тази година, бе намерен от Клиши и направи много сериозен пропуск.

Натискът на Сити продължи, а Бони и Агуеро пропуснаха още няколко възможности. В 25-ата минута гостите изненадващо можеха да открият резултата с първия си удар към вратата. Изстрелът на Джордан Аю обаче бе спасен след отлична намеса на Джо Харт. Постепенно темпото спадна и "гражданите" сякаш търпеливо изчакваха своя шанс, въпреки че имаха огромно предимство по отношение на владеенето на топката, докато съперникът им бе доволен на нулево равенство.

Реми Гард измъкна точка срещу Сити в дебюта си начело на Вила през ноември, но този път нямаше такъв късмет. Надеждите на гостите приключиха в рамките на две минути в самото начало на второто полувреме. Три минути след почивката Яя Туре откри резултата, след като бе намерен от Давид Силва. Секунди по-късно Агуеро направи 2:0. Бони се насочи топката към аржентинеца, а Майка Ричардс в опита си да изчисти прати топката в крака на Агуеро и тя полетя към мрежата.

Този аванс успокои домакините и те започнаха да играят още по-атрактивно. За това допринесе и лекият опит на Вила да се изнесе в малко по-предни позиции. След час играе Агуеро отбеляза втория си гол в мача, след двойна комбинация с Давид Силва и удар в близкия ъгъл на Гузан. В 66-ата минута сред голмайсторите се озова и влезлият малко по-рано Рахим Стърлинг. Ниско центриране на Хесус Навас бе проспано от защитата на бирмингамци, топката попадна в Стърлинг и то я прати в опразнената мрежа. Серхио Агуеро пропусна да регистрира хеттрик в 72-ата минута, когато удари греда от дузпа, спечелена от резервата Иеанашо.