Фарьорски острови разгроми Армения в последния си мач от Група D

Отборът на Фарьорски острови завърши с победа в груповата фаза на Световната купа. Фарьорски острови се справи без проблеми срещу аутсайдера Армения с 44:6 (18:1) в последния мач от Група D, игран в зала „Орловец” в Габрово. В срещата нямаше никаква интрига, като първото полувреме завърши при резултат 18:1 за островитяните, а във втората част разликата нарасна до 44:6.

Фарьорски острови станаха победители в групата с 6 точки (3 победи от 3 мача), а Армения завърши на последното място без нито една точка (0 победи от 3 мача). На ¼-финалите Фарьорски острови ще играе срещу втория от Група С, който ще стане ясен по-късно тази вечер.

За най-полезен състезател от отбора на Фарьорски острови беше избран Хогни Клайн Олсен, който завърши с 8 гола. За тима на Армения вратарят Манукян Хайказ беше определен за най-добър, а най-резултатен играч бе Саргсян Рафик с 3 попадения.

Ари Рух, старши-треньор на Фарьорски острови: „Дадох шанс на всички играчи. Играхме така, че да използвахме различни тактически комбинации. Също така изпробвахме варианти на контраатака. Завършихме без загуба в групата, което беше нашата цел”.

Хогни Клайн Олсен, ляво крило на Фарьорски острови: „Играхме дисциплинирано и спазихме всички треньорски указания. Резултатът го показа”.

Маргарян Храчик, плеймейкър на Армения: „Разликата между двата отбора е много голяма. Няма какво да коментирам повече”.