3 от 3 за Люксембург

Люксембург спечели и третата си среща в Група В на Световната купа – 37:30 (20:11) над Великобритания. Така тимът от малката държава ще играе на четвъртфиналите срещу тима на Косово, който завърши на второ място в Група А.

Люксембург контролираше развитията на терена още от началото на срещата, като започна със серия от 5:0 гола. Още на почивката преднината на тима бе увеличена до 9 попадения – 20:11.

След почивката събитията на паркета в зала ДКС “Васил Левски” останаха непроменени и с убедителна игра Люксембург спечели третата си победа. Великобритания остана с актив от 2 точки и ще завърши на третото място в групата. Островитяните ще спорят за разпределението на местата от 9-то до 16-то, като първият съперник на тима ще бъде Албания.

Лидерът на Люксембург Томас Мюлер завърши с 9 гола и беше избран за най-добър играч от тима си, докато Том Криер добави 6. За британците над всички бе Райън Гудуин с 10 гола.

Утре е почивен ден в турнира, а в петък битките продължават във фазата на елиминациите.

Адриан Стот, старши треньор на Люксембург: Постигнахме първата си цел – да спечелим групата. Сега трябва да се концентрираме за четвъртфиналите, защото този мач ще бъде тежък и най-важният за нас в този турнир. Ще имаме един ден да се възстановим, ще се подготвим за този мач в тренировката утре. Косово е много добър отбор и това, което имат повече от нас, е отборният дух. Те са бойци и ако им дадеш топката, те няма да се колебаят. Трябва да се подготвим добре за този мач.

Томас Мюлер, разпределител на Люксембург: Разбира се, доволни сме, че спечелихме първите си три мача. Това беше първата ни крачка. Сега мислим за четвъртфиналите. Ще играем срещу много сериозен отбор – този на Косово. Утре ще си починем, но разбира се искаме да спечелим и да играем на полуфиналите. Косово има страхотен отбор, много равностойни играчи, играя бърз хандбал, а освен това са добри в защита. Комплексен отбор са, но ние ще анализираме слабостите им и ще опитаме да се възползваме. В този мач няма да има фаворит.

Рикардо Васконселос, старши треньор на Великобритания: Започнахме слабо, първите 15 минути бяха изключително слаби за нас. Пропуснахме много положения, а и техният вратар направи няколко страхотни спасявания. След тези 15 минути започнахме да играем нашият си хандбал. Все пак играхме срещу отбор, който е много класен и е един от претендентите за титлата. Щастлив съм, че видяхме прогрес в играта ни. Следва мач с Албания, също прогресиращ отбор. Надявам се да се представим добре и да победим.

Райън Гудуин, разпределител на Великобритания: През първото полувреме не играхме много добре, но втората част беше страхотна за нас. Вкарахме повече голове от Люксембург през второто полувреме, което е голяма крачка за нас, защото те са на друго ниво от нас. Ние обаче се опитахме да скъсим разликата и донякъде успяхме. Сега се надяваме да изиграем още един такъв мач срещу Албания и да спечелим.