Косово завърши втори в Група А

Отборът на Косово завърши на второто място в Група А на Световната купа. Тимът се класира без проблеми за четвъртфиналите след втори пореден успех – над Албания с 44:17 (20:8).

С актив от 4 точки Косово зае втората позиция и в следващата фаза ще се изправи срещу победителя в Група В – най-вероятно тимът на Люксембург. Четвъртфиналът ще бъде в петък от 20,00 часа в зала ДКС “Васил Левски” във Велико Търново. Албанците завършиха груповата фаза без точков актив и ще продължат битката за разпределение на местата от 9-то до 16-то.

Опитният отбор на Косово нямаше особени проблеми в мача, като треньорът на тима си позволи да даде почивка на част от основните си състезатели. Това не се отрази на играта на тима и още до почивката резултатът бе 20:8 в тяхна полза. През втората част събитията на терена не се промениха и косоварите стигнаха заслужено до победата.

Таип Рамадани, старши треньор на Косово: Много съм доволен от победата. Опитахме се в този мач да изпробваме различни варианти в атака и в защита, за да бъдем подготвени за мача с Люксембург. Това ще бъде ключов мач за нас, защото искаме да стигнем до финала и за да го направим, трябва да изиграем наистина много добър мач срещу Люксембург.

Валон Дедай, разпределител на Косово: Не започнахме добре този мач, но с всяка изминала минута се представяхме все по-добре и в края разликата стана голяма. Мисля, че следващият ни мач ще бъде много тежък. Това най-вероятно ще е Люксембург, много сериозен отбор. Трябва да изиграем много добър мач, за да ги победим.

Лулзим Исмайли, старши треньор на Албания: Много съм доволен от отбора си. Искам да благодаря на отбора на Косово. С тях сме братя, без значение, че сега ние представляваме Албания, а те Косово. Корените ни са братски и този мач протече братски. Те, разбира се, са много по-напред от нас в развитието си, но се надявам да ни помогнат да развием хандбала и в Албания.

Одисеа Каса, десен гард на Албания: С Косово сме като братя и този мач ни помогна много. Изиграхме един добър мач. Да, те са по-добри от нас и искам да поздравя съотборниците си, както и момчетата от Косово. Може би пък те ще спечелят турнира, защо не? Участието ни тук в България е ценен опит за нас.