Balkan Grand Prix 6

Турция без проблеми на четвъртфинал

Отборът на Турция затвърди лидерската си позиция в Група “А” на Световната купа, след като постигна третата си поредна победа в турнира – 41:26 над Ирландия.

С пълен актив от 6 точки турците се класираха за четвъртфиналите и там ще се изправят срещу втория отбор от Група “В”.

Треньорът на Турция даде шанс за изява на част от резервните си състезатели, а мачът в зала ДКС “Васил Левски” във Велико Търново вървеше равностойно до края на първата част. Тогава със силна серия “червените” се отделиха на почивка с 4 гола аванс – 18:14.

Силната серия на турците продължи и през второто полувреме и след серия от 4 поредни гола поведоха с 23:16. Ирландците показаха дух и не се предадоха до края, но победата остана за Турция.

Преди последният мач в групата Косово – Албания ирландците имат актив от 2 точки.

Илкер Шентюрк, старши треньор на Турция: Много съм доволен от този мач. Направихме още една стъпка към целта си – едно от първите три места на турнира. В четвъртфиналите най-вероятно ще играем с Грузия. Те са добър отбор, но и ние сме добър отбор. Надяваме се да направим добър мач.

Дормуш Али Тинкир, десен гард на Турция: Може би това беше лесен мач за нас, добър също така. В началото беше равностойно, но след това те се измориха и ние натрупахме преднина. Доволни сме от резултата. Следващите мачове ще бъдат все по-трудни, но сме подготвени добре и ще дадем най-доброто от себе си.

Роман Абраменко, старши треньор на Ирландия: Искам да благодаря на турския отбор за страхотния мач и на моя отбор. Възхищавам се на моите момчета. Това е може би най-добрият отбор, който съм виждал, що се отнася до духа. Те се бориха до края. Резултатът е в ръцете на Господ, но усилията са в нашите ръце и аз съм много горд заради това. Мисля, че фаворит за титлата тук в България е отборът на Фарьорски острови, но Косово и Турция също имат много добри отбори.

Томас Крон Грейс, пивот на Ирландия: Знаехме, че ще бъде много труден мач, но влязохме в него с високо вдигнати глави. Опитахме се да дадем всичко от нас и да играем добър хандбал. Мисля, че се получи. Доволен съм от цялостното ни представяне на турнира.