Кипър завърши без загуба в Група С

Отборът на Кипър завърши без загуба в Група С на Световната лига, след като се наложи над Азербайджан с 32:28 (18:13) в последният мач от групата.

Първото полувреме започна равностойно и с много борба. Постепенно Кипър наложи темпото си и се оттегли на почивката с преднина от 18:13. В първите минути на втората част азерите стартираха силно в атака и намалиха изоставането до 17:19. Кипър, обаче, успяха да задържат преднината си, за да се поздравят с победата след 32:28.

Така Кипър завърши първи в групата с 6 точки (3 победи от 3 мача) и ще играят на ¼-финалите на турнира срещу втория отбор от Група D – Китай. Азербайджан завърши трети с 2 точки (1 победа и 2 загуби) и ще продължи борбата за местата от 9-то до 16-то.

За най-полезен състезател от Кипър беше обявен Хулиос Аргиру, който завърши с 14 гола. За тима на Азербайджан най-добър беше Максим Бутенко, реализирал 8 попадения.

Костакис Орфану, старши-треньор на Кипър: „Много труден мач. Те имат много добри играчи, които са добре подготвени физически. Много съм щастлив от победата и уважавам съперника”.

Хикмет Абдуллаев, старши-треньор на Азербайджан: „Стана здрав мач. Всичко беше наред. Уважаваме съперника и им желаем късмет“.