Balkan Grand Prix 6

Грузия си осигури място на четвъртфиналите

Грузия е последният четвъртфиналист на Световната купа по хандбал, след като надигра категорично тима на Малта с 28:20 (19:9) в мач от Група В на надпреварата.

Грузинците изковаха победата още през първото полувреме, след което водеха с 10 гола разлика – 19:9. След почивката те продължиха да играят на ниво и заслужено стигнаха до успеха.

В следващата фаза Грузия ще се изправи срещу победителя от Група А – отборът на Турция, който постигна три поредни победи. Малта ще срещне отбора на Ирландия в мачовете за разпределение на местата от 9-то до 16-то. Двубоите са в петък, а утре е почивен ден в надпреварата.

Андрий Портной, треньор на Грузия: Доволен съм от победата. Играхме с втория състав и се представихме добре в защита. Изпуснахме някои положения, но изпълнихме задачите си – в позиционно нападение. Упражнихме някои комбинации. Запазихме силите на някои наши играчи и се настройваме за победа срещу Турция.

Джоузеф Атард, старши треньор на Малта: За съжаление, започнахме много слабо. Доволен съм, че през второто полувреме дадох почивка на някои играчи за следващите мачове и техните заместници се справиха много добре, с много добро отношение. Доволен съм от представянето ни през второто полувреме. Очаквам да играем агресивно срещу Ирландия и да играем малко по-спокойно в атака. Дано направим по-малко грешки в техническо отношение. Ирландия е добър отбор и очакваме тежък мач.