Румъния се надява да изненада колебливия тим на Нидерландия

Румъния се изправя срещу Нидерландия на осминафиналите на Евро 2024. “Лалетата” доминират в сблъсъците срещу този съперник, но от началото на турнира не се представят убедително.

Отборът на Роналд Куман стартира с победа над Полша. Последва равенство с Франция и загуба от Австрия. Румънците пък трябва да са доста доволни от представянето си. Те завършиха на първо място в група “Е след победа над Украйна, загуба от Белгия и равенство със Словакия.

Румъния достигна до фазата на директни елиминации за първи път от Евро 2000, когато бе отстранен от Италия на четвъртфиналите. Нидерландия се надява да се класира за четвъртфиналите за първи път от 2008 г., когато до този етап се стигаше директно след груповата фаза. “Лалетата” не излязоха от групите през 2012 г., не участваха на Евро 2016, а преди четири години отпаднаха на осминафиналите.

Двата отбора се срещат едва за втори път на голям турнир. Предишната им среща бе на Евро 2008, когато “лалетата” спечелиха с 2:0 в груповата фаза. Статистиката на румънците срещу Нидерландия не е обещаваща. Те имат само една победа в 14 мача срещу този съперник, като 10 от двубоите завършват с победа на “оранжевите”.

Отборът на Нидерландия разваля партито на феновете им на Евро 2024

Очаква се в състава на Румъния да има някои промени. Деян Сореску вероятно ще замени наказания Никушор Банку. Денис Ман и Валентин Михайла пък може да бъдат сред титулярите. Йорданеску подложи играчите на доста интензивни тренировки последните два дни и отборът му ще излезе не като аутсайдер, а с вярата, че може да спечели.

РУМЪНИЯ - НИДЕРЛАНДИЯ

Вероятни състави:

РУМЪНИЯ (4-1-4-1): Ница; Рициу, Драгушин, Бурка, Сореску; М. Марин; Р. Марин, Станчу, Ман, Михайла; Драгуш

НИДЕРЛАНДИЯ (4-2-3-1): Вербруген; Дъмфрис, Де Фрай, Ван Дайк, Аке; Шутен, Симонс; Райндерс, Фримпонг, Гакпо; Депай

СЪДИЯ: Феликс Цвайер (Германия)
СТАДИОН: "Алианц Арена", Мюнхен
НАЧАЛО: 19:00 часа

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!