Франция стартира с големи амбиции и спомена за провала на предишното европейско

Франция стартира кампанията си на Евро 2024 с двубой срещу Австрия в Дюседорф. Срещата от група “D”, където са още отборите на Нидерландия и Полша. “Петлите” са определяни от мнозина като големия фаворит, а една от основните причини е невероятно талантливия състав.

И двата отбора се представиха отлично в квалификациите. Отборът на Дидие Дешан загуби само две точки, а австрийците останаха на точка зад Белгия. Австрия играе много стабилно след назначаването на Ралф Рангник през 2022 г. Наскоро специалистът отказа оферта от Байерн, за да се концентрира върху националния отбор и участието му на Европейското.

“Петлите” достигнаха до финала на три от последните си четири участия на големи първенства. Болката от загубения финал на Световното първенство преди две години от Аржентина едва ли е забравена, но доста от играчите бяха част и от отбора, който се провали. На Евро 2020 тимът на Дешан отпадна на осминафиналите от Швейцария. Той водеше с 3:1 десет минути преди края, но редовното време завърши 3:3, а след това швейцарците бяха по-точни при дузпите.

Австрия участва за четвърти път на еврофинали. Тимът ще се опита да подобри статистиката си срещу Франция, тъй като има само една победа при последните 10 сблъсъка между двата отбора. Те се срещнаха в Лигата на нациите през 2022 г. В първия им мач от 13 години Килиан Мбапе изравни в 83-ата минута за крайното 1:1 във Виена. Срещата в Париж завърши 2:0 за “петлите”.

Божигол за френската кухня: Джобът празен и стомахът празен

Вероятни състави:

АВСТРИЯ: Пентц, Пош, Лийнхарт, Траунер, Мвене, Лаймер, Зайвалд, Вимер, Забитцер, Баумгартнер, Грегорич

ФРАНЦИЯ: Менян, Кунде, Салиба, Упамекано, Ернандес, Канте, Рабио, Гризман, Дембеле, Тюрам, Мбапе

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!