Халф с принос за два гола е Играч на мача при победата на Испания над Хърватия

Халфът Фабиан Руис беше избран от УЕФА за Играч на мача при убедителната победа на Испания с 3:0 над Хърватия в първия им мач от група В на Евро 2024.

Фабиан Руис: Резултатът е категоричен, защото играхме като отбор

Полузащитникът заслужено грабна този приз, след като имаше принос за два от трите гола на своя отбор. Фабиан, чийто клуб е Пари Сен Жермен, направи асистенция за първия гол в двубоя, който беше дело на Алваро Мората в 29-ата минута. Само три минути по-късно именно 28-годишният играч удвои преднината на испанците със свой гол след подаване на Педри. Освен това той имаше 91% успеваемост в пасовете си – 49 от 54 опита, а също така спечели 4 от 5-те си единоборства.

За Фабиан това беше 24-ти мач с националната фланелка, като има 3 попадения и 9 асистенции за своята родина.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!