Дани Карвахал с гол за историята

Защитникът на Испания Даниел Карвахал записа името си в историята на европейските първенства с гола, който отбеляза за успеха на "Ла Фурия" с 3:0 над Хърватия в първия мач от група "В" на Евро 2024. Той стори това в 45-ата минута на първото полувреме. Така Карвахал се превърна в най-възрастният играч, който бележе гол за Испания на еврофинали - на 32 години и 156 дни. Още по-интересното е, че това бе първият му мач на европейски първенства.

Невероятно, но факт: Карвахал записа първия си мач на Евро

За гола асистира младият талант на "Ла Фурия" Ламин Ямал, който е най-младият футболист, записал участие на европейско първенство - на 16 години и 338 дни. Съответно той е и най-младият асистент в историята на първенствата на Стария континент.

Мачът ще остане във футболните анали и с още един любопитен факт. С трите гола, които Испания отбеляза, той стана първият отбор, който вкарва 10 попадения във вратата на един и същи съперник на еврофинали.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!